Pasaport Kaydı Yapmadan Önce…

 In Etkinleştirme, iphone, pasaport kaydı, SIM Geçerli Değil, Sim Kilidi, sprint, unauthorized device, Verizon, yetkilendirilmemiş cihaz

Yurtdışından gelirken yanınızda getirdiğiniz telefonlarınızın Pasaport kaydını yapmak zorundasınız. Aksi durumda belirli bir süre sonra telefonunuz kilitlenecek ve kullanılmaz hale gelecektir. Ancak bu işlemi yaptırmadan önce size birkaç önerimiz var:

  • Cihazınızın sim kilidinin olup olmadığını sorgulayın.
    BURADAN sorgu satın alıp yurtdığından getirdiğiniz iPhone telefonlarda sim kilit olup olmadığını ve sim kilidinin açılıp açılamayacağınız öğrenin. Cihazınıda sim kilidi varsa ve Sprint veya Verizon gibi sim kilidinin açılmasına izin vermeyen operatörlere aitse, sim kilidiniz açılamayacağı için pasaport kaydı yaptığınızda hem kayıt ücretiniz hem de kayıt hakkınız yanacaktır. Ayrıca bazı operatörlerin sim unlock işlem fiyat tarifeleri oldukça yüksektir, açtırmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle operatör sorgu işlemi çok önemlidir.
  • Emin olmadan Backup – Restore (Yedekle – Geri Yükle) işlemi yapmayın.
    Yurtışından alınan birçok telefon, aslında operatör sim kilitli olarak ayarlanmıştır. iPhone’unuzu şimdiye kadar herhangi bir operatörle kullanıyor olsanız dahi, cihazınızda sim kilidi bulunabilir. Eğer iPhone’unuza iTunes üzerinden iOS güncellemesi yapar veya Backup – Restore (iPhone sıfırlama) yaparsanız, sim kilidi aktif hale gelebilir ve cihazınız kilitlenebilir. Backup Restore işlemini yapmadan önce telefonunuzda sim kilidi olup olmadığını sorgulatmanızı tavsiye ederiz.
0
iphone 11 modelleri görselleri