US Reseller Flex Policy iPhone Sim Kilidi

 In Etkinleştirme, iphone, SIM Geçerli Değil, Sim Kilidi

US Reseller Flex Policy, iPhone Amerika Sim Kilidi Poliçelerinden biridir. Sadece sıfır, daha önce hiç ABD sim kartı takılmamış bir cihazda olabilecek kilit türüdür. Bu poliçeye sahip telefonlar, genellikle Best Buy gibi 3. parti bir işletmeden satın alınmıştır.

Iphone sim kilit sisteminde cihaz henüz herhangi bir operatöre kilitlenmemiştir. Telefon, ABD operatörlerinden birinin ilk takılacak SIM veya tanımlanacak ESIM sim kilitli hale gelecek şekilde ayarlanmıştır. Bu nedenle, bu haliyle belirli bir operatör üzerinden açılamaz.

Tavsiyemiz, eğer US Reseller Flex Policy ile kilitli bir iPhone satın aldıysanız, mutlaka AT&T operatörüne ait sim kartını takın veya AT&T ESIM’i ile aktifleştirin. En uygun fiyatlı ve en kısa sürede açılan operatör AT&T‘dir. Bunun yerine ABD Sprint operatörünü kullanırsanız cihaza sim unlock yaptıramazsınız, telefonunuz açılamayacak hale gelir ve gevey vb. bir aparat kullanmak zorunda kalırsınız.

Eğer ABD AT&T operatörünün SIM kartına veya ESIM’ine ulaşamıyorsanız, Bora Bilişim‘in size sunduğu servisten de faydalanabilirsiniz. Bu servisimizde, operatör sorgusunda Carrier (operatör) bölümünde aşağıdaki poliçelere ait iPhone’ların sim kilitlerini bir daha kapanmayacak şekilde açabiliyoruz:

  • US Reseller Flex Policy
  • US Carrier Service Policy
  • US GSM Service Policy

Uzaktan, telefonunuzu göndermeden sadece IMEI veya Seri No ile sim unlock işlemi yapılabilmektedir. Böylece herhangi bir güvenlik açığı söz konusu dahi olamaz. İşlem süresi 1-2 gündür ancak genellikle birkaç saat içinde iPhone’unuzun sim kilidi açılmaktadır.

Recommended Posts
0