Yurtdışından iPhone Getirmek Mantıklı Mı?

 In iphone, Sim Kilidi

Birkaç sene öncesine kadar yurtdışından iPhone getirmek, buradan satın almaktan çok daha uygun fiyatlara mal oluyordu. Pasaport kaydı işlemi ucuz, dolar kuru bu kadar yüksek değildi. Bunların yanısıra yurtdışı operatörlerin birçoğu, sim kilidi kaldırma işlemlerini çok daha kolay ve uygun fiyatlarla yaptırıyordu

Ancak 2023’e geldiğimizde, pasaport kayıt ücreti 2022’ye oranla %123 oranında zamlanarak 6091TL‘ye çıktı. Dolar kurunun da aşırı yüksek olması nedeniyle, yurtdışından iPhone getirip burada kullanmak artık hiç de ucuza mal olmuyor. Bir de üzerine yurtdışı operatörlerin sim kilit poliçelerine çok sıkı kurallar getirilmeye başlandı. Örneğin birkaç ay öncesine kadar uygun fiyata açılan ABD Verizon operatörlü iPhone’ların sim kilitleri artık US Verizon sim kilitli iPhone‘ların sim kilitleri malesef açılamıyor. Bunun gibi birçok örnek verebiliriz.

Tabi bu gibi sorunlar, bizim de işimizi olumsuz olarak etkiledi. 2012 yılından bugüne kadar binlerce telefonun sim kilidini kaldıran Bora Bilişim olarak artık günler değil haftalarca 1 tane bile iPhone sim unlock işlemi yapamadığımız oluyor. simkilidikaldir.com web sitesini ayakta tutmaya çalışmak, gün geçtikçe zorlaşıyor. Elimizden geldiğince bu web sitesini ve verdiğimiz unlock hizmetini aktif tutmaya çalışacağız ancak bunu ne kadar süre daha başarabiliriz bilmiyoruz.

0