Sim Kilidi İşlemlerinde Operatörün Önemi

 In iphone, SIM Geçerli Değil, Sim Kilidi, sprint, Verizon, xfinity

Yurtdışından getirilen ve operatörlerden satın alınan iPhone cep telefonlarında bulunan sim kilitleri yüzünden, telefonları Türk operatörleriyle kullanmak mümkün olmuyor. Bu konuda 11 yıldır hizmet veren SimKilidiKaldir.com olarak size sim kilidi kaldırma konusundaki tecrübelerimizden bahsetmek istiyoruz.

Öncelikle telefonların sim kilitleri, sadece kilitli oldukları yurtdışı operatörler ile açılabiliyor. Bu nedenle öncelikle telefonun hangi operatörden kilitli olduğunu öğrenmemiz gerekiyor. Bunun için bizden Operatör Sorgulama satın alabilirsiniz. (30TL) Operatör sorgulama satın almak için bize WhatsApp İletişim Hattımızdan yazabilirsiniz.

Ancak malesef ki telefonun kilitli olduğu operatörü öğrenmek, sim kilidinin açılması için yeterli bir bilgi değil. Sim kilidi kaldırılacak olan telefonun operatördeki durumunu da öğrenmemiz gerekiyor. Telefonun operatördeki fatura borcu durumu, blacklist olup olmadığı, krediyle alınıp alınmadığı veya telefonu operatörden ilk satın alan kişinin kredi görünümü ve operatör hesap görünümü gibi birçok etmen söz konusu. Ayrıca bazı operatörler, sim kilitlerinin kaldırılmasına müsade etmiyor. Bu durumları size birkaç örnekle açıklayacağız.

Örnek 1: ABD Sprint operatöründen kilitli telefonlar genellikle ABD askerlerine ücretsiz olarak verilmiş telefonlardır. Bu telefonların da hiçbir şekilde unlock olma ihtimali yoktur.

Örnek 2: ABD XFinity operatörüne ait iPhone’lar hiçbir koşulda açılmamaktadır.

Örnek 3: ABD T-Mobile’den satın alınmış sim kilitli iPhone, unlock olma ihtimali çok düşüktür. Telefonun operatördeki durumunu öğrenmek için ayrıca bir sorgu yaptırmak gerekmektedir. Olumlu sonuç geldiğinde bile çoğu T-Mobile kilitli iPhone’un sim kilidi kaldırılamamaktadır.

Örnek 4: ABD Verizon’den kilitli iPhone’lar, eğer telefonda blacklist kaydı varsa, unlock yapıldığında ABD’de kullanılmaz hale gelir. Diğer tüm ülkelerde çalışır.

Örnek 5: ABD AT&T fatura borcu ve kayıp-çalıntı bildirimi yapılmış telefonların unlock işlemleri, ülkemizdeki döviz kuru nedeniyle aşırı payalıya gelmektedir. O nedenle bu tür telefonları açmıyoruz.

Örnek 6: İngiltere Vodafone, İngiltere EE, Kanada Bell, Kanada Rogers, Japonya KDDI, Japonya Softbank gibi birçok operatör ise, kilitli olan iPhone’ları sadece “temiz” olduklarında açmaktadır. Yani fatura borcu veya blacklist kaydı olan iPhone’ların sim kilitleri açılamaz.

Örnekler çoğaltılabilir. Her operatörün sim kilidi açma koşulları farklıdır. Bu yüzden bize ulaşıp telefonunuzun açılıp açılamayacağı, açılırsa işlem ücreti ve süresi bilgilerini kesin olarak alabilirsiniz.

 

0