iPhone X AT&T Sim Kilidi Açılamadı!

 In iphone, Sim Kilidi

3 Mayıs 2018 tarihinde bir müşterimizin Amerika’dan getirdiği AT&T operatörlü iPhone X‘in sim kilidini kaldırmak için işlemlere başladık. AT&T ile iletişime geçip cihazın Blacklist olmadığını öğrenip sim kilidinin kaldırılması için başvuruda bulunduk. Yapmış olduğumuz başvuruya kısa süre içerisinde CİHAZINIZ AÇILMIŞTIR cevabı aldık ve cihazın açıldığını onaylamak üzere diğer sistemimiz üzerinden telefonun sim kilit kontrolünü yaptık. Ancak cihaz halen sim kilitli görünüyordu. AT&T ile tekrar iletişime geçip cihazın sim unlock başvurusunu tekrar yapmamıza rağmen iPhone X halen AT&T sim kilitli olarak görünüyordu. AT&T Müşteri Hizmetleri ile yaptığımız görüşmede, kendi sistemlerinde cihazın açık göründüğünü ve telefon kullanılamıyorsa Apple kaynaklı bir problem olabileceği yanıtını aldık. Bu arada, telefonu açmak için müşterimize söylediğimiz süre dolduğu için ücretin tamamını iade ettik. İade yaptık ama cihazın normal şartlarda açılması gerekirken neden açılmadığını da araştırmaya, müşterimizin işini çözmek için çalışmaya devam ettik.

Operatörün “Apple ile iletişime geç” demesi üzerine, Apple Destek ile iletişime geçtik. Onlar da yapacak bir şeylerinin olmadığını ve tekrar operatörle iletişime geçmemiz gerektiğini söylediler. Cihaz, Apple’da da kilitli görünüyor bu arada. Biz de tekrar AT&T ile görüştük ve aynı yanıtı aldık: Cihazınız açık, Apple ile görüşün. İkisi de birbirine atıyorlar topu fakat iPhone X halen açılmıyor.

Apple ile tekrar iletişime geçip durumu bildirdim. Şunu da söylemem gerekiyor, Apple Destek’te çalışan görevliler gerçekten ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Size bu konuda verebilecekleri tüm desteği verme gayretindeler. Neyse, Apple Destek‘teki arkadaş sorunu çözemeyince beni Takım Lideri‘ne yönlendirdi. Kendisiyle teknik bir konuşma gerçekleştirdik. Cihaza takılan son sim kartın ICCID numarasından en son ne zaman Backup – Restore yapıldığına kadar birçok soru soruldu. Durumu artık Apple’ın teknik ekibiyle ele alacaklarını, sorunu çözmeye çalışacaklarını bildirdiler. Birkaç günlük bekleyişin ardından, teknik ekibin de bu durumun sebebini çözemediği, üzerinde çalıştığı bilgisi verildi. Bu durum tıpkı bizim olduğu gibi onların da ilk kez başına geliyormuş. Üzerinden neredeyse 1 ay geçti ancak henüz herhangi bir çözüme ulaşamadık.

Bora Bilişim olarak, açamadığımız sim kiltlerinin üzerine düşüp konuyu detaylı olarak inceliyoruz. Bu sırada, herhangi bir güven kaybı oluşmaması için aldığımız ücretin tamamını iade ediyor ve müşterimize gerekli tüm bilgilendirmeleri yapıyoruz. En kolay ve en sorunsuz açılan Amerika AT&T operatöründe ilk kez böyle bir sorun yaşadık ve umarız bir daha yaşamaz, siz değerli müşterilerimize mahçup olmayız.

Recommended Posts
0
icloud ve sim kilidi arasındaki farkflex policy unlock, iphone flex policy, iphone reseller flex